Gymnastik på Flemming Efterskole
Gymnastikken er et vigtigt omdrejningspunkt på Flemming Efterskole.
Opvisningsplanen 2024 opdateres og redigeres løbende, så hold øje med siden.
Fold punkterne ud for mere information om hver opvisning.
Fredag 23. februar 2024: Flemming
Generalprøve for elevernes bedsteforældre kl. 14.00
Premiere for forældre kl. 19.00
Lørdag 24. februar 2024: Viborg
Vinterstævne på Gymnastikhøjskolen i Viborg
Adresse: Vinkelvej 32, 8800 Viborg
Opvisningstidspunkt: kl. 18.05
Onsdag 28. februar 2024: Elbæk Efterskole
Trekantstævne på Elbæk Efterskole
Lukket arrangement med opvisninger af Flemming Efterskole, Elbæk Efterskole og Vestbirk Efterskole
Fredag 1. marts 2024: Vejlby Risskov
Lystrup Gymnastik og Fitness
Lokalopvisning: kl. 20.00
Lørdag 2. marts 2024: DGI Børnedag på Flemming Efterskole
DGI Børnedag på Flemming Efterskole
Program:
09.00 Velkomst
09.05 Flemming Efterskole
09.35 Dans 5.-7. kl - Lund Idrætsforening
09.45 Spring 2 - Brædstrup IF
10.10 SpringMix 4-8 kl. - Daugård Idræt
10.25 Mini Mix - Klakring Idrætsforening
10.37 Tumblerne & Boblerne - Flemming Efterskole Gymnastikforening
10.52 Juniorholdet - Brædstrup IF
11.17 Talentholdet - Hedensted Gymnastikforening
11.42 Lille spring - Lund Idrætsforening
12.04 Rytme- og springhold - Aale Ungdoms- og Idrætsforening
12.29 Junior Syd - DGI Sydøstjylland
12.59 Juniorholdet - Gauerslund Gymnastik
13.19 RytmeDance 4.-6. kl. - Jelling fS
13.29 Store spring - Lund Idrætsforening
13.47 Spring Piger 3. kl. - Gauerslund Gymnastik
14.07 Rytme og spring 1 - Uldum Idrætsforening
14.22 Minispring 4-6 kl. - Jelling fS
14.37 Spring og rytme 2 - Uldum Idrætsforening
14.57 GUF Gymnastik - Givskud Guf
15.07 Ekstra Spring - Lund Idrætsforening
15.19 Junior Midt - DGI Sydøstjylland
15.44 Gymnastik og dans 1.-3. kl. - Torsted Idrætsforening
15.56 ROI store springhold - Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
16.11 Springpiger - Dagnæs Idrætsforening Horsens
16.26 Juniorholdet - Firehøje IF, Gymnastik
16.43 Springmix - Dagnæs Idrætsforening Horsens
16.58 TeamGym Micro - Jelling fS
17.08 TeamGym Mini - Jelling fS
17.20 TeamGym Junior - Jelling fS
17.30 Tons og Tummel - Tørring Idrætsforening
17.40 SpringTeam - Dagnæs Idrætsforening Horsens
17.55 Junior Nord - DGI Sydøstjylland
18.25 Fælles afslutning
Søndag 3. marts 2024: Vejle Spektrum
DGI´s forårsopvisning
Opvisningstidspunkt: kl. 17.48
Lørdag 9. marts 2024: Næstved & Roskilde
Næstved - DGI´s forårsopvisning
Opvisningstidspunkt: kl. 9.41
Roskilde - DGI´s forårsopvisning
Opvisningstidspunkt: kl. 13.36
Søndag 10. marts 2024: Haderslev & Åbenrå
Haderslev - DGI´s forårsopvisning
Opvisningstidspunkt: kl. 10.50
Åbenrå - DGI´s forårsopvisning
Opvisningstidspunkt: kl. 13.45
Lørdag 16. marts 2024: Kibæk & Horsens
Kibæk - Lokalopvisning
Opvisningstidspunkt: kl. 11.00
Horsens - Lokalopvisning - Torsted Gymnastik
Opvisningstidspunkt: kl. 15.00
Søndag 17. marts 2024: Aarup & Højby
Aarup - DGI´s forårsopvisning
Opvisningstidspunkt: kl. 10.10
Højby - DGI´s forårsopvisning
Opvisningstidspunkt: kl. 15.19
Torsdag 21. marts 2024: BGI
BGI Galla
Lørdag 23. marts 2024: Vamdrup & Vejen
Vamdrup - Lokalopvisning
Opvisningstidspunkt: kl. 12.00
Vejen - Lokalopvisning
Opvisningstidspunkt: kl. 15.45
Søndag 24. marts 2024: BGI
DGI Sydøstjyllands forårsopvisning
Opvisningstidspunkt: 9.05
Onsdag 3. april 2024: Flemming
Info-aften for kommende elever
Torsdag 4. april 2024: Horsens
EIS-stævne i Forum Horsens
Efterskolerne i regionen (EIS: Efterskolerne i Sydøstjylland) viser deres opvisninger for hinanden.
Adresse: Forum Horsens, Langmarksvej 53, 8700 Horsens
Program kommer senere - stævnet starter kl. 13.00
Fredag 5. april 2024: Odder
Odder Guld Galla
Adresse: Spektrum Odder, Parkvej 5, 8300 Odder
Opvisningstidspunkt: kl. 17 ??
Søndag 7. april 2024: Skanderborg
Skanderborg - Lokalopvisning
Opvisningstidspunkt: kl. 15.35
Mandag 8. april 2024: Skjern
Gymnastikfest - Efterskolestævne
Skjern Bank Arena - Ranunkelvej 1A, Skjern
Søndag 14. april: Flemming
Fe-NALE